پایان نامه با موضوع همجنس گرایی در دین و روانشناسی- دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

این گرایش جنسی، همان تاریخچه اظهار شده در دین یهودیت می باشد. یعنی مسیحیان بر این باورند که اولین درخواست برای این نوع از گرایش جنسی، در زمان حضرت لوط۷ دیده شده می باشد که در آنجا مردم شهر سدوم به خاطر در خواست ارتباط جنسی با مهمانان پیامبر خدا – حضرت لوط۷- مستحق دریافت کتاب مقدس که مشتمل بر دو بخش کلی عهد عتیق و عهد جدید می باشد. اصلی ترین و مهم ترین منبع صدور احکام دینی در بین یهودیت (عهد عتیق برای یهودیان) و مسیحیت ( عهد جدید در بین مسیحیان) می باشد. که همجنس گرایی در ذیل مباحث گوناگون مطرح شده، به عنوان گناهی زشت و نابخشودنی معرفی می گردد. به طوری که کتاب مقدس در سفر پیدایش به اظهار داستان شهوترانی مردم شهر سدوم می پردازد و درخواست اهالی شهر سدوم جهت برقراری ارتباط جنسی با مهمانان حضرت لوط۷ را علت اصلی نزول بلا بر مردم آن شهر معرفی می کند.[۱]  با در نظر داشتن اینکه خداوند برای عذاب اهالی شهر سدوم آتش و گوگرد فرستاد، می توان چنین نتیجه گرفت که امیال همجنس گرایانه مردم شهر سدوم از گناهان بزرگ الاهی به حساب می آید که انجام آن غیر از خشم الهی، چیز دیگری را در پی ندارد. به علاوه در کتاب لاویان دستور به عدم جماع با ذکور داده شده می باشد.[۲]

در عهد جدید علاوه بر اینکه بر داستان صادره از عهد عتیق، صحه می گذارد و آن را باطل نمی خواند،[۳] درمورد مسائلی همچون همجنس گرایی به طور صریح و آشکارا به نکوهش و مذمت پرداخته می باشد به طور مثال در اول رومیان در باب مذمت گرایش به همجنس گرایی چنین اظهار می کند که:

«لهذا خدا نيز ايشان را در شهوات دل خودشان به ناپاكي تسليم فرمود تا در ميان خود بدنهاي خويش را خوار سازند، كه ايشان حق خدا را به دروغ مبدل كردند… از اين سبب خدا ايشان را به هوسهاي خباثت تسليم نمود، به نوعي كه زنانشان نيز اقدام طبيعي را به آن چیز که خلاف طبيعت می باشد تبديل نمودند. و همچنين مردان هم استعمال طبيعي زنان را ترك كرده، از شهوات خود با يكديگر سوختند. مرد با مرد مرتكب اعمال زشت شده، عقوبت سزاوار تقصير خود را در خود يافتند.و زیرا روا نداشتند كه خدا را در دانش خود نگاه دارند، خدا ايشان را به ذهن مردود واگذاشت تا كارهاي ناشايسته بجا آورند.»[۴]

[۱]. کتاب پیدایش ۱۵:۱۹٫

[۲]. لاویان ۲۲:۱۸٫

[۳]. متی ۱۷:۵ « گمان مبريد كه آمده ام تا تورات يا صحف انبيا را باطل سازم. نيامده ام تا باطل نمايم بلكه تا تمام كنم. زيرا هر آينه به شما مي گويم، تا آسمان و زمين زايل نشود، همزه يا نقطه اي از تورات هیچگاه زايل نخواهد گردید تا همه واقع گردد.»

[۴]. رساله پولس رسول به رومیان ۲۴:۱٫

همجنس گرایی در دین و روانشناسی ۹۳

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk