پایان نامه ارشد رشته الهیات: ذرباره همجنس گرایی در دین و روانشناسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

کارهایمان به زندگی های بعدی نیز کشیده می‌گردد و در دوره‌های بعدی زندگی نیز به ظهور می‌رسند. بر این اساس، هر فرد، از طریق اعمالی که انجام می‌دهد باعث رنج ها و شادی ها در زندگی خود می گردد.[۱] و نمی توان همجنس گرایی را گناه و اشتباهی برای این نوع افراد در نظر گرفت زیرا ریشه در زندگی قبلی آنها دارد. لذا می توان رفتار جنسی هیجراها و کتوای ها را یک رفتار مشترک جنسی دانست که بارزترین رفتار جنسی این گروهها همجنس گرایی می باشد.

۲.۳.۳. همجنس گرایی از دیدگاه جینیسم[۲]

یکی دیگر از آئین های باستانی جهان، آئین جین می باشد که این آئین همراه آئین بودا در مقابل هندوئیسم قیام کرده و مدعی شدند که می توانند بشر ها را از تحیر و سرگردانی در بعضی از نظام های حاکم در جهان مانند سمساره نجات دهند. که آئین جین با اینکه در دوره ای از زمان مخالفان زیادی داشت اما توانست در شبه جزیره هند باقی بماند. پیروان آئین جین بر این باورند که مؤسس جینیسم شخصی به نام مهاویره[۳] – یعنی مرد بزرگ یا پهلوان بزرگ- می باشد.[۴]

از نظر پیروان آئین جین، استمداد از بشر یا کتاب بشری برای رسیدن به حقیقت و نجات ابدی بی اثر و بی فایده می باشد و روحانیون تاثیری در زندگی بشر ها ندارند و هر فرد بایستی از درون خود استمداد۲.۳.۴. همجنس گرایی از دیدگاه بودیسم[۵]

آئین بودا یکی از انشعابات آئین برهمایی (هندوئیسم) در شبه جزیره هند می باشد و همانگونه که در مطالعه آئین جینیسم گفته گردید این دو آئین مدعی رساندن بشر به نجات حقیقی هستند. با اینکه این آئین در شبه جزیره هند به وجود آمده می باشد اما به خاطر داشتن اندیشه های عرفانی لطیف و حضورش در مناطق پرجمعیت جهان، پیروان زیادی را به خود جذب کرده می باشد. این آئین شباهت های زیادی به آئین جینیسم دارد به طوری که مشترکات زیادی برای این دو آئین در اصول اساسی آنها گفته شده می باشد اما در مقایسه با یکدیگر می توان این را گفت که آئین جینیسم نسبت به بودیسم از سخت گیری بیشتری برخوردار می باشد و آن لطافت عرفانی که در بودیسم دیده می گردد در جینیسم وجود ندارد.

[۱]. Totman, Richard، The Third Sex: Kathoey: Thailand’s Ladyboys، Souvenir Press، ۲۰۰۵، p57.

[۲]. Jainism

[۳]. Mahavira

[۴]. شایگان، داریوش، ادیان و مکتبهای فلسفی هند، ص۲۰۸٫

[۵]. Buddhism

همجنس گرایی در دین و روانشناسی ۹۳

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk