همجنس گرایی در دین و روانشناسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

هویت جنسی این افراد به صورت دقیق در طبقه بندی جنسیت و گرایش جنسی، مشخص نیست و نمی توان گفت که آیا تمام این افراد جنس مذکر هستند که خود را به شکل زن در آورده اند یا در اصل زن بوده اند و یا اینکه دوجنسه های هستند که خواهان معرفی خود به عنوان جنس مونث هستند. زیرا بسیاری از این افراد در حقیقت به صورت جنس مذکر به دنیا آمده اند و یا اینکه دارای دستگاه تناسلی مبهمی هستند که در طی زمان و با بزرگ شدن، به رفتار جنسی زنانه و تغییر جنسیت از مردانه به زنانه روی آورده اند و به ازدواج با مردی دیگری تن می دهند. که اصطلاحاً به جنسیت این نوع افراد ، جنسیت سوم گفته می گردد.[۱] که می توان ریشه های این نوع تقسیم بندی جنسی را در آئین هندو به روشنی دید، زیرا در دسته بندی طبیعت، که جهان و نظام خلقت بر پایه این اساس به وجود می آید، به سه نوع طبیعت اشاره می گردد که عبارت اند از: ۱- طبیعت مرد[۲]  ۲- طبیعت زن[۳]  ۳- طبیعت سوم[۴] که این دسته بندی نشان می دهد که جنسیت سوم در فرهنگ و آئین های باستانی شبه جزیره هند، امری شناخته شده هست که بعضی اوقات جنسیت سوم را با واژه خنثی[۵] نیز معرفی می کنند.[۶] که در علم آغاز برای افراد دوجنسه بهره گیری می‌گردید. اما در قرن بیستم از این اصطلاح برای توصیف مردان مبدل ‌پوش بکار گرفته گردید.[۷]

همچنین در بین مردم تایلند باوری به نام کارما[۸] هست که ریشه این نوع رفتار جنسی کتوای ها را گناهان گذشته آنها می دانند. لذا در برخورد با آنها بیشتر ترحم کرده و از سرزنش دوری می کنند. که اعتقاد به کارما را می توان در ادیان هندی همچون هندوئیسم و بودیسم جستجو نمود. اصل کارما می‌گوید که نتیجه هرآنچه انجام می‌دهیم به خودمان بازمی‌گردد. که بر اساس این اصل، این خدا نیست که به نسبت اعمال بشر پاداش می‌دهد یا تنبیه می‌کند، بلکه کردارها ذاتاً پیامدهای خوب یا بد را همراه خود دارند. در ادیانی که به تولد ادواری[۹] عقیده دارند، مانند هندوئیسم، بودیسم، و جینیسم، یر این باورند که نتایج[۱]. Kennedy, Hubert، The third sex (theory of Karl Heinrich)، Journal of homosexuallity، no103، p111.

[۲]. Pums-prakrti

[۳]. Strl-prakrti

[۴]. Tritiya-prakrti

[۵]. Kinars

[۶]. Wilhelm, Amara Das، Tritiya prakriti ( people of the third sex )، xlibris press، ۲۰۰۴، p126.

[۷]. Peter ,Jackson، Lady Boys, Tom Boys، Rent Boys: Male and Female Homosexualities in Contemporary Thailand، Haworth Press ،۱۹۹۹، p110.

[۸]. karma

[۹]. Samsara

همجنس گرایی در دین و روانشناسی ۹۳

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk