دانلود پایان نامه ارشد با موضوع همجنس گرایی در دین و روانشناسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

پروتستان، روحانیت تأثیر چندانی ندارد و مانند کاتولیک و ارتدکس جایگاهی برای روحانیت قائل نیستند.[۱]

۲.۲.۳. انحرافات جنسی در مسیحیت

مسیحیت ارتباط جنسی و ارضای آن را امری الهی و محبتی عطا شده میان بشر و خداوند دانسته و انحراف و خروج از مسیر اصلی آن را نیز امری ناپسند و غیرقابل قبول در نظر گرفته می باشد. به طوری که بیشتر فرقه های مسیحیت در باب انحرافات جنسی همچون زنا، استمناء، همجنس گرایی و سایر انحرافات جنسی دیگر به صراحت موضع گیری کرده اند.[۲]

زنا از انحرافات جنسی می باشد که از سوی مسیحیت گناهی نابخشودنی و مخالف با عنف و عملی ذاتاً زشت و مخالف با هدف خلقت بشر و اصل ازدواج اظهار شده می باشد.[۳] زیرا مسیحیت ازدواج را امری الهی و محبت خدا به بشریت اظهار کرده که در آن امانت داری متقابل و تولید مثل و موارد دیگر که در زندگی مشترک بین بشر ها دیده می گردد، بایستی در فضای ایمان و محبت به خدا اجرا گردد و در امر ازدواج محبت خدا به بشر و محبت مسیح به پیروانش به طور آشکار نمایان می گردد.[۴] حال با انجام زنا که خارج از چهار چوب پیمان الهی می باشد، امری نابخشودنی و گناه محسوب شده و کسانی که به این اقدام روی بیاورند و تن به این اقدام خلاف شرع بدهند، غیر از خداوند داوری دیگر نخواهند داشت.

«نكاح به هر وجه محترم باشد و بسترش غيرنجس زيرا كه فاسقان و زانيان را خدا داوري خواهد فرمود.»[۵]

همچنین کسانی که دست به اقدام زنا می زنند جزء کسانی هستند که نمی توانند وارثان ملکوت خدا باشند و میراثی در ملکوت مسیح و خداوند ندارند و هم تراز سگان، قاتلان و بت پرستان معرفی می شوند. به طوری که در رسائل مختلف عهد جدید چنین آمده می باشد که:

«بلكه الآن شما را بالكّليه قصوري می باشد كه با يكديگر مرافعه داريد. چرا بيشتر مظلوم نمي شويد و چرا بيشتر مغبون نمي شويد؟ بلكه شما ظلم مي كنيد و مغبون مي سازيد و اين را نيز به برادران خود! آيا نمي دانيد كه ظالمان وارث ملكوت خدا نمي شوند؟ فريب[۱]. هوردرن، ویلیام، الهیات پروتستان، شرکت انشارات علمی و فرهنگی، تهران، ۱۳۶۸ش، ص۳۰۸٫

[۲]. توفیقی، حسین، آشنایی با ادیان بزرگ، ص۱۹۶٫

[۳]. church vatican، Catechism of the Catholic Church، www.Vatican.va، ۱۹۵۱-۱۰-۲۹ . Retrieved 2013-02-11 ،no 2396.

 [۴]. رک: توفیقی حسین، آشنایی با ادیان بزرگ، جامعه المصطفی، قم، چاپ اول، ۱۳۷۹ش.

[۵]. رساله به عبرانیان ۴:۱۳٫

همجنس گرایی در دین و روانشناسی ۹۳

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk