پایان نامه کارشناسی ارشد رشته هنر: هنر و زیبایی از دیدگاه لویی آلتوسر

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر 

تکه ای از متن پایان نامه :

آلمانی می­داند. «این در واقع تصفیه حسابی با آگاهی فلسفی پیشین خودمان نیز بود». دستنویس این کتاب که دو جلد می­گردید در وستفالی آماده­ی انتشار بود که اوضاع تغییر نمود و مارکس زیرا امکان انتشار آن را نداشت اعلام نمود که دستنویس را به « انتقاد جونده­ی موش­ها سپرده می باشد». ایدئولوژی آلمانی تقابل ماتریالیسم و ایده­آلیسم و انقلاب علیه هگل را در آغاز کار در نظر می­گیرد، تا با نقد پیشینیان ایدآلیست به پایه­گذاری ماتریالیسم تاریخی به عنوان نظری مادی و غرق شدنی در آب مصونیت خواهند پیدا نمود. این آدم شجاع، در سراسر عمر خود علیه توهم ثقل، که نتایج زیانبارش را آمار با علت های جدید و متعدد به او نشان داده بود، نبرد نمود. این شخص نمونه­ی فلاسفه انقلابی جدید در آلمان بود(مارکس، انگلس، ص۲۷۸).

مارکس و انگلس معتقدند که هر چه قدر هم اعضای هگلی­های جوان دست به نقد نظام ایده­های موجود بزنند و آنها را با نظام دیگری از ایده­ها جایگزین کنند، کوچکترین تاثیری در عوض شدن شرایط زندگی زنان و مردان نخواهند داشت. مساله از دیدگاه مارکس و انگلس دیگر ایده­ها نیستند، بلکه مساله شرایط مادی می باشد که زنان و مردان در آن به سر می­برند. مارکس تفکر فلسفی خود را با تاثیر از هگل و فویرباخ شکل داد و بعد از گرفتن روش آن­ها به نقد آن­ها پرداخت. فویرباخ اولین کسی بود که خواست نظام هگلی را نقد کند. اما ماتریالیسمی که او پایه­گذاری نمود، ماتریالیسمی خام­اندیشانه بود که نمی­توانست تمام واقعیت را در اقدام اظهار کند. مارکس در ایدئولوژی آلمانی فویرباخ را سرزنش می­کند که ماتریالیسم­اش هنوز در ایدئالیسم آلمانی در جا می­زند و قادر به حل مسائل زندگی افرادی را که سودای آزادی­شان را در سر دارد، ندارد. در واقع این کتاب به سودای تصفیه حساب مارکس با آگاهی پیشینش، نوشته شده می باشد. ماتریالیسم فویرباخ انتزاعی می باشد. بشر در دیدگاه او فقط مفهوم انتزاعی از بشر می باشد که به حیطه­ی اقدام نمی­رسد. درواقع آن هماهنگی و همراهی که بین اقدام و تئوری در ماتریالیسم تاریخی مارکس مستقر می باشد در ماتریالیسم فویرباخ دیده نمی­گردد. این ماتریالیسم هیج نتیجه­ی عملی در مبارزه­ی سیاسی

هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk