پایان نامه کارشناسی ارشد رشته هنر: هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر 

تکه ای از متن پایان نامه :

  • آلتوسر در این دوران عبارت­اند از: برای مارکس(1965) و خواندن سرمایه که با شاگرد و همکارش اتین بالیبار در سال 1965 نوشت.

1967-1975: دوران انتقاد از خود که در پی انتقادات حزب کمونیست از نظریه­گرایی کارهای اولیه­ی آلتوسر نوشته شده­اند. در این دوره می باشد که او فلسفه را مبارزه­ی طبقاتی در نظریه می­خواند. آثار اصلی او در این دوران عبارتند از: فلسفه و فلسفه­ی خود انگیخته­ی دانشمندان(1967) و گسترش فرایند صنعتی­شدن سرمایه­داری، روبه رو می باشد(دهه­ی 1960). اهمیت دهه­ی1960 در این می باشد که در آن دگرگونی­ها در ساختار سیاسی و اجتماعی نمودار می باشد و هم در ساختار شخصی. دگرگونی­هایی که به دنبال گسترش سرمایه­داری در تمام نقاط دنیا چهره­ی جدیدی از سرمایه­داری را آشکار نمود. « زوال طبقه­ی دهقانان، حرکت به سوی شهرها، و جریان­های مهاجران قاره­ای. اضافه براین…ادغام فزاینده­ی زنان در بازار کار، گسترش فوق العاده­ی تحصیلات دوره­ی متوسطه و عالی، و گرایشی به کالایی کردن همه­ی جنبه­های زندگی اجتماعی» (کالینیکوس،1383، ص 452). تغییرات سیاسی و اجتماعی در آمریکا و اروپا چهره­های متفاوتی به خود گرفت.  اروپای غربی این تحولات را به سوی رویدادهای طبقاتی بزرگی هدایت نمود که خود را در قالب جنبش دانشجویی ماه­های می تا ژوئن 1968 در فرانسه، در «پاییز داغ» 1969 در ایتالیا، و همین­طور بحران­های دیکتاتوری در پرتغال و اسپانیا و یونان در میانه­ی دهه­ی 1970 نشان داد. اما آرمان­های سیاسی دهه­ی 1960 تا حد زیادی تحقق پیدا نکرد و دست­کم، شکل­های گوناگونی از سرمایه­داری اقتدارطلب جای خود را به بازار آزادی داد که در آمریکا متداول بود. پس در بحبوبه­ی این تحولات و طغیا­ن­های سیاسی، فضای لازم برای مداخلات سیاسی و نظری چپ نو و مارکسیسم غربی به وجود آمد. فضایی که از یک سو با جایگزینی بازار آزاد با سیاست­های اقتدارطلب سرمایه­داری و سرکوب از نوع جدید و ایدئولوژیک رو به رو بود و از سوی دیگر با رسوایی مارکسیسم راست­کیش در شوروی مواجه بود. پس، جنبش­های رادیکال دهه­ی

هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk