پایان نامه رشته الهیات: همجنس گرایی در دین و روانشناسی- دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

گرایی، چند ضربه ای تازیانه زد.[1] و مست شدگان و کسانی که در حالت مستی مرتکب اقدام همجنس گرایی می شوند، شامل معافیت از اعدام نمی شوند، مگر اینکه درجه مستی آنها به درجه «مستی لوط»[2]، یعنی بیهوشی واقعی برسد. و زمانی که فرد به خاطر اضطرار و اجبار و حفظ جان خود از مرگ به همجنس گرایی روی آورده و مفعول واقع گردد و هیچ راه گریز و دفاعی هم از خود نداشته باشد، دیگر همجنس گرایی برای آن جرم و گناه محسوب نمی گردد.[3]

2.1.4.2. مجازات های الاهی

یکی دیگر از مجازات های که کتاب مقدس در باب همجنس گرایی مطرح گرده می باشد، مجازات های الاهی می باشد. که این مجازات با مجازات های اظهار شده در فوق که بیشتر از تلمود و تفاسیر کتاب مقدس خارج شده و جنبه حقوقی دارد، متفاوت می باشد. در بعضی از موارد، خود خدا بدون اینکه اجرای مجازات را به دادگاه واگذار کند، به مجازات مجرمان اقدام می کند. این مجازات، گرچه در نگاه اول مجازاتِ اخروی گناه را به ذهن می آورد، اما محل اجرا آن همین دنیا می باشد و بعضی از آثار مجازات های قضایی را نیز در پی دارد. از سوی دیگر، این مجازات های الاهی یا آسمانی، قابل تبدیل به مجازات های قضایی نیز هستند.

2.2 .همجنس گرایی از نگاه مسیحیت

مسیحیت، بزرگترین  دین توحیدی در جهان می باشد به طوری که در حال حاضر بیشترین پیروان ادیان توحیدی مربوط به دین مسیحیت بوده وتعداد زیادی از کشورهای دنیا این دین را به عنوان دین و آئین رسمی کشور خود برگزیده اند.

پیامبر مسیحیت که حضرت عیسی بن مریم7 می باشد که از مادری پاکدامن و باکره و در خاندان آشنا به وحی و رسالت به دنیا آمد. به نقل انجیل متّی[4] و لوقا[5] حضرت عیسی7 در بیت لحم، که شهری در هشت کیلومتری اورشلیم می باشد به دنیا آمده می باشد که این شهر شهر پادشاهان و پیامبران بنی اسرائیل بوده و با در نظر داشتن باور یهودیان مبنی بر تولد موعود بنی اسرائیل در بیت لحم، آن دو انجیل، تولد عیسای ناصری را به شهر مذکور نسبت داده اند. در حالیکه در انجیل مرقس و یوحنا محل تولد حضرت عیسی7 را شهر ناصره[1]. Birnbaum، Philip، Encyclopedia of Jewish Concepts، Hebrew Publishing Company، New York، 1990، p143.

[2]. رک: پیدایش 30:19 – 38

[3]. سلیمانی، حسین، عدالت کیفری در آیین یهود، ص206

[4]. متّی 1: 18-25.

[5]. لوقا، باب سوم.

همجنس گرایی در دین و روانشناسی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk