پایان نامه درباره هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر- دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر 

تکه ای از متن پایان نامه :

بین سالهای 1960 تا 1966 اصول و چارچوب این علم را توضیح و بسط داد. او که از کاتولیسیسم جدا شده بود و برمارکسیسم هگلی تاخته بود، که در آن زمان در محافل مارکسیسم رسمی یک کفرگویی نابخشودنی محسوب می­گردید، و اقتصادگرایی[1] جبرگرایانه­ی[2] مارکسیسم راست کیش را رد کرده بود خیلی زود مورد انتقاد محافل مارکسیسم قرارگرفت. در پی این انتقاد او بلافاصله در مواضع خود در آثار قبلی­اش تجدید نظر نمود. از تاکید بر گفتمان­های نظری تفکر مارکس کاست و نظریه­گرایی کارهای اولیه­اش را با مبارزه­ی طبقاتی جبران نمود.انتقاداتی که حزب بر ساختارگرا بودن وی و اهمیت بیش از حد او بر نظریه، وارد کرده بود سبب گردید تا آلتوسر تعریفی جدید از فلسفه در مجموعهمقالات لنین و فلسفه[3] ارائه کند. او در این کتاب فلسفه را مبارزه­ی طبقاتی[4] در نظریه خواند و کوشید تا مبارزه­ی طبقاتی را محور اصلی کار خود قرار دهد. محققان و اندیشمندان، تأثیر وی در رویداد سیاسی مه 1968 که یک جنبش دانشجوی – کارگری[5] بر علیه رژیم دوگل[6]بود، بسیار ناچیز قلمداد کردند و درواقع آلتوسر همواره مخالف هرگونه جنبش و انقلاب دانشجویی بود. به دنبال این رویداد، او از جانب حزب کمونیست فرانسه طرد گردید و به انزوا گروید.

[1]-Economics

[2]-Deterministic

[3]-Lenin and Philosophy

[4]-Class Struggle

[5]– جنبش دانشجویی-کارگری مه ۱۹۶۸ فرانسه به مجموعه حوادثی اطلاق می‌گردد که در طول ۴ هفته در ماه مه سال 1968در فرانسه رخ داد، نقطه اوج این جنبش در فاصله یک هفته‌ای سوم تا دهم ماه مه به وقوع پیوست، خیزشی که از اعتراض یک گروه دانشجویی شروع شده بود، میلیون‌ها نفر از مردم شهرنشین فرانسه را به میدان مبارزه کشاند.هرچند رویدادهای مه ۱۹۶۸ فرانسه هیچگاه به عنوان انقلاب شناخته نشد اما تأثیر آن بر روابط انسانی و زندگی مدنی جامعه از هیچ انقلابی کمتر نبود. در مورد جنبش ۱۹۶۸ نظرات و عقاید متفاوت و متضادی مطرح می‌گردد، بعضی آن را گسترش دامنه آزادی و شکوفایی و بالندگی  انقلاب کبیر فرانسه تعبیر کردند و در برابر بعضی دیگر جنبش را غوغای عوام، روان‌پریشی توده‌ای یا کارناوالنام نهادند.

 

[6]– شارل دوگل(Charles du gaulle) با نام کامل شارل آندره ژوزف ماری دوگل، که به ژنرال دوگل معروف می باشد، رئیس جمهور فرانسه طی سالهای 1959 تا 1969 می باشد. وی جنبش دانشجویی – کارگری می سال 1968 را متوقف نمود، اما تاثیرات این جنبش وی را از ادامه­ی رئیس جمهوری منصرف نمود.

هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk