پایان نامه درباره همجنس گرایی در دین و روانشناسی- دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

ارتباط جنسی بین مردان و پسران نوجوان صومعه مستقر بوده که برای همین در آن دوران به شدن افراد مستقر در صومعه ها را از برقراری ارتباط جنسی همجنس گرایی نهی می کردند.[۱]

به طور کلی با در نظر داشتن اصول اخلاقی اظهار شده در آموزه های بودیسم که شامل « پرهیز از بی عفتی» و «جلوگیری از سوء رفتار جنسی» می باشد، که در کل شامل تمام بی عفتی ها جنسی و همچنین سوء رفتار جنسی مانند همجنس گرایی بوده و علاوه بر آن زیرا باعث محرومیت فرد سالک از رسیدن به حقیقت می گردد، همجنس گرایی از سوی آموزه های بودیسم و راهبان رفتاری ناپسند و ممنوع اعلام شده می باشد.

۲.۳.۵. همجنس گرایی از دیدگاه آئین سیک[۲]

آئین برهمائی که یکی از ابتدایی ترین دین در شبه جزیره هند می باشد در طی قرون متوالی به انشعابات متعددی تقسیم شده می باشد. یکی از این انشعابات که در چند قرن اخیر به وجود آمده می باشد، آئین سیک می باشد. این آئین لغتاً به معنای «شاگرد» بوده و یک آئین التقاطی و تلفیقی از آموزه های اسلامی[۳] و هندوئیسم می باشد که در حقیقت یک آئین در هم آمیخته ای می باشد که نه می توان گفت که این آئین اسلامی می باشد و نه می توان گفت که بودایی می باشد. بنیانگذار این آئین فردی به نام نانک[۴] می باشد که بعد از برخورد با بعضی از عرفای اسلامی مانند کبیر(صوفی) و همچنین بعضی از راهبان بودئیسم، تصمیم به تشکیل آئین سیک کرده و خود را نخستین گورو[۵] یا همام معلم خواند. که بعد از او استقرار در مدینه به اهل مکه نامه نوشتند و آنان را به ترک بت پرستی و قبول اسلام ملزم کردند. اهالی مکه پیشنهاد جزیه را دادند اما پیامبر۶ جزیه را مخصوص اهل کتاب دانستند که مکیان در جواب گفتند که شما از اهل هَجَر – زردشتیان- که قریه ای نزدیک مدینه هست و کافر می باشند نیز جزیه می گیرند که پیامبر۶ در جواب آنها نوشته بودند که زردشتیان پیامبری داشته اند که[۱]. Miller, Stephen D، Parting at dawn (An Antology of Japanese Gay Literature)، sunshine press، ۱۹۹۶، p103.

[۲]. sikhism

[۳]. در اینجا مقصود از آموزه های اسلامی، آموزه های اصیل قرآنی یا عقاید اهل سنت یا تشیع نیست بلکه اسلامی که آئین سیک از آن بعضی از آموزه های خود را گرفته می باشد، یک نوع عرفان تشکیل شده در هند به نام عرفان کبیر می باشد که در قرن ۱۵ به بعد در بین مسلمانان هند رواج داشت. رک: ویلیام، اوئن کول، سیکها و معتقدات مذهبی و رویه آنان، مترجم: محمود فیروزنیا، توسعه، تهران، ۱۳۶۲ش.

[۴]. Nanak

[۵]. Guru

همجنس گرایی در دین و روانشناسی ۹۳

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk