پایان نامه ارشد بررسی وانتخاب یکپارچه تامین کنندگان در دو لایه از زنجیره تامین و تعیین اندازه سفارش کالاها به آنان

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارزیابی وانتخاب یکپارچه تامین کنندگان در دو لایه از زنجیره تامین و تعیین اندازه سفارش کالاها به آنان

تکه ای از متن پایان نامه :

در سالهاي اخير جايگاه اين معيارها نزد شرکت ها تغيير کرده می باشد. امروزه بيشترين شاخصي که مورد بهره گیری قرار مي‍گيرد (در حدود۹۳% مقالات بين سال هاي ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ )، کيفيت می باشد که با عناوين زير مطرح مي‍گردد: تعداد قطعات قابل قبول، تعداد شکايات از کيفيت، بهبود پيوسته در محصولات، اجراي برنامه ۶ سيگما، سيستم بازرسي و کنترل، بکارگيري سيستم‍هاي کيفيت و ايزو، نرخ کم برگشت محصولات ، تاييديه هاي کيفيت، کيفيت ارسال و بسته بندي و ….

شاخص دوم هزينه می باشد که شامل : قيمت محصولات در بازار،  قيمت رقابتي،  هزينه‍هاي غير‍مستقيم، هزينه‍هاي هماهنگي، هزينه قطعات، هزينه‍هاي سفارش‍دهي، هزينه‍هاي لجستيکي، هزينه توليد، هزينه ارسال و … مي‍باشد.

عامل سوم که از اهميت زيادي در انتخاب تامين‍کنندگان برخوردار می باشد، نحوه حمل و نقل اقلام سفارش شده‍می باشد که شامل فاصله،  نسبت حمل و نقل‍هاي با ديرکرد،  نسبت حمل و نقل‍هاي معيارکيفيت کالاها به صورت نرخ کالاهايي که در تست هاي کيفيت برگشت مي‍خورند در محاسبات مورد بهره گیری قرار مي‍گيرد و هدف اول حداقل کردن آنها می باشد. تابع هدف دوم شامل حداقل کردن نرخ حمل و نقل‍هايي می باشد که تاخير دارند و تابع سوم حداقل کردن قيمت خريد مواد اوليه و هزينه ثابت انتخاب هر تامين‍کننده مي باشد.

۳-۴  مدل سفارش همزمان چند محصول

همانطور که در بخش قبل بيان گردید، مدل ارائه شده قصد دارد تا بهترين تامين‍کنندگان را در هر دو لايه به صورت يکپارچه انتخاب کند و هدف اين مدل طراحي يک شبکه تامين کالا می باشد.

وانتخاب يکپارچه تامين کنندگان در دو لايه از زنجيره تامين و تعيين اندازه سفارش کالاها به آنان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk