پایانامه کارشناسی ارشد : ارزیابی کمی ریسک ناشی ازحوادث فرآیندی در ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان رامسر سال93

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارزیابی کمی ریسک ناشی ازحوادث فرآیندی در ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان رامسر

تکه ای از متن پایان نامه :

1-7-2-1 . مرحله اول : تعیین اهداف ارزیابی کمی ریسک

در این مرحله پس از تعریف اهداف ، معیار های اندازه گیری ریسک و نحوه ارائه آن مشخص می گردد . در ضمن در این مرحله میزان و عمق مطالعاتی که بایستی برای ارزیابی ریسک صورت بگیرد ، مشخص می گردد ، که بستگی به اهمیت ارزیابی ریسک واحد فرآیندی مورد نظر و منابع در دسترس آن دارد . به علاوه ، مطالعات خاصی که بایستی در ارزیابی ریسک انجام گردد ، نظیر مطالعات مربوط به تاثیرات حوادث زنجیره ای ، در این مرحله تعیین می گردد . بعضی از هدف های مرسوم ارزیابی ریسک عبارتند از ( اولویت بندی مخاطرات ، مطالعه تطابق ریسک محیط کار و اطراف محل کارخانه با قوانین و استاندارد های محلی ، طرح ریزی واکنش اضطراری1  ، ارائه راهکار های مناسب در جهت کاهش ریسک ، موقعیت یابی2 واحد های فرآیندی و … ) .

1-7-2-2. مرحله دوم : توضیح واحد فرآیندی تحت مطالعه

  • آنالیز چک لیست 2 : آنالیز چک لیست به کار گیری لیستی از موارد و یا مراحل منطقی به مقصود پژوهش  و مطالعه در مورد وضعیت یک سیستم می باشد .
  • آنالیز پرسش 3 : در این روش که یکی از قدیمی ترین روش های شناسایی مخاطرات می باشد ، تمام اطلاعات مربوط به یک واحد در جلسه ای گروهی ، میان کارشناسان به بحث و مطالعه گذاشته می گردد . از  مهم ترین ویژگی های  این روش وابستگی شدید کیفیت  نتایج ، به تجربه کارشناسان درگیر بوده و از آن نمی توان انتظار شناسایی خطرات شناخته نشده را داشت .
  • آنالیز چک لیست / پرسش 4 : در این روش سؤالاتی که در روش آنالیز پرسش مطرح می گردد ، بر مبنای یک چک لیست طرح می گردد . این تکنیک تلفیق خلاقیت موجود در روش آنالیز پرسش و ساختار سیستماتیک روش چک لیست می باشد .

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: usera