پایانامه در مورد ارزیابی کمی ریسک ناشی ازحوادث فرآیندی در ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان رامسر سال93

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارزیابی کمی ریسک ناشی ازحوادث فرآیندی در ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان رامسر

تکه ای از متن پایان نامه :

منابع ایجاد جرقه عموما شامل شعله ها ، سطوح داغ ، رعد و برق ، الکتریسیته ساکن ، وسایل الکتریکی یا مکان هایی می باشد که سطوح با یکدیگر در تماس هستند .

1-Immediate Ignition

2-Delay Ignition

تعدادی از تجهیزات که دارای منابع ایجاد جرقه می باشند عبارتند از : مشعل ها ، جوش آور ها ،گرمکن ها ، موتور های الکتریکی ، پمپ ها ، کمپرسور ها و خطوط الکتریسیته با ولتاژ بالا .

بدیهی می باشد  هر چقدر محوطه ای که مواد در آن رها می گردد وسیع تر باشد ، تعداد منابع جرقه و احتمال رخداد آن بیشتر می گردد . همان گونه که قبلا  نیز گفته گردید سطوح  داغ نیز می توانند از منابع جرقه محسوب شوند . زیرا می توانند باعث بالا رفتن دمای ماده قابل اشتعال تا دمای احتراق خود به خودی آن شوند . بر اساس مطالعات انجام گرفته توسط  API1 ، احتمال ایجاد اشتعال توسط سطوح  داغ فقط در صورتی قابل ملاحظه می باشد که دمای سطح  مزبور حداقل  F ˚200  بالاتر  از دمای احتراق خود به خودی ماده باشد .

دو محقق به نام های Cox & Less بر اساس شدت خروج  مواد از محل نشتی ، جدولی را  برای احتمال جرقه منجر به آتش سوزی یا انفجار ارائه داده اند . همان گونه که در این جدول مشاهده می گردد هر چه مواد با نرخ بیشتری  وارد محیط شوند ، احتمال برخورد با منابع ایجاد جرقه افزایش می یابد . زیرا گاز های اشتعال پذیر  محدوده  وسیع تری را پوشانده و بدیهی می باشد که احتمال وجود منابع جرقه در یک محدوده وسیع تر بیشتر می باشد . احتمال ایجاد  جرقه منجر  به انفجار یا آتش سوزی بر اساس میزان نشتی  به صورت جدول 1 – 9 ، احتمال ایجاد جرقه فوری بر اساس میزان حضور منابع جرقه به صورت جدول

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: usera