پایانامه با عنوان ارزیابی کمی ریسک ناشی ازحوادث فرآیندی در ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان رامسر سال۹۳

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارزیابی کمی ریسک ناشی ازحوادث فرآیندی در ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان رامسر

تکه ای از متن پایان نامه :

-۷-۲-۶ . مرحله ششم : تخمین تکرار پذیری سناریو [ ۱ ]

الف ) محاسبه تکرار پذیری حوادث به کمک سوابق موجود

سوابق موجود در یک واحد فرآیندی و واحد های مشابه آن ، می توانند منبع اطلاعاتی بسیار مفیدی در محاسبه تکرار پذیری یک حادثه باشد . در این روش همه حوادث و اتفاقات در یک واحد فرآیندی و واحد های مشابه جمع آوری شده و با تقسیم تعداد هر حادثه مشخص ، مثل پارگی یک لوله بر بازه زمانی که این حوادث در آن رخ داده اند ، میزان تکرار پذیری  آن محاسبه می گردد . هر چه تعداد واحد های مورد مطالعه بیشتر باشد اعداد به دست آمده دقیق تر و به واقعیت نزدیکترند . مراجع مختلفی مانند  Guideline For Process Equipment Reliability Data(CCPS,1989)  میزان تکرار پذیری حوادثی هم زیرا نشتی لوله ها و مخازن را  اظهار نموده اند .

یکی از مهم ترین و مفیدترین مراجع  برای محاسبات  وقوع  حوادث ، مجموعه ARF 1 می باشد که  توسط شرکت DNV 2 جمع آوری گردیده می باشد . در این مرجع بنا بر پایگاه اطلاعاتی که بر اساس حوادث اتفاق افتاده در واحد های فرآیندی پایه گذاری شده اند ، معادلاتی  جهت محاسبه میزان تکرار پذیری نشتی از انواع تجهیزات ، ارائه شده می باشد که در ارزیابی ریسک بسیار مفید می باشد .  در ذیل به بعضی از این معادلات اشاره می گردد .

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط ۵۰ صفحه با فرمت ورد):

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: usera