دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد نقش ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر 

تکه ای از متن پایان نامه :


11- تحقيق و فناوري

12- آموزش و تربيت

– دانشكده دفاعي

– آموزشگاه

– سيستم اطلاعات و ارتباطات

– گروه آموزشي

13- كميته رهبري پروژه

 

3-4- اهداف ناتو در دوران جنگ سرد

ناتو در فضاي پر تنش پس از جنگ جهاني دوم كه سرشار از رقابت‌هاي تسليحاتي و عرض اندام دو ابرقدرت بود توانست به اهداف خود دست يابد.

اين اهداف اختصار مي‌گردید در دفاع سرزميني از اروپاي غربي و بازدارندگي بلوك شرقي و شوروي.

علاوه بر اين هدف اصلي كه ناتو به آنها دست پيدا كرد اهداف جانبي مهم ديگري نيز هست كه ناتو آنها را دنبال و به دست آورد. مانند اين‌ها مي‌توان به توجيه حضور آمريكا در اروپا براي افكار عمومي خود اروپاييان و آمريكايي‌ها اشاره كرد.

هدف ديگر ناتو به عنوان يك پيمان دفاعي- امنيتي نه تنها از تجاوز خارجي جلوگيري بلكه براي اعضاي خود محدوديتهايي را ايجاد كرد كه علي رغم اختلافات اساسي، اعضا بتوانند همديگر را تحمل كنند. مسأله يونان و تركيه بارزترين مثال می باشد همچنين ناتو باعث پذيرش نظامي آلمان خلع سلاح شده در اروپا گرديد. به طوري كه آلمان را به عنوان يك متحد كه خط مقدم مطرح كرد و خط سركشي دوباره آنها كه باني دو جنگ جهاني بودند را از بين برد.

 

3-5- تعهدات اعضا

ناتو تعهداتي نيز چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح براي اعضا ايجاد مي‌كند. در زمان جنگ، كمك به كشوري كه مورد تجاوز قرار گرفته می باشد چه كمك‌هاي نظامي و چه كمك‌هاي ديگر اصل می باشد اما در زمان صلح نيز كشورهاي عضو پذيرفته‌اند كه از طريق اقدامات فردي و جمعي، به طور مستمر و منظم، تجهيزات و وسايل نظامي خود را بهبود بخشند و متقابلاً به منظورتقويت توانايي نظامي هم پيمانان خود به آنها كمك نمايند. در همين راستا ناتو موظف می باشد به طور منظم همه ساله تجهيزات نظامي و ميزان آمادگي 3-7- تولد دوباره ناتو

در تاريخ شاهد آن هستيم كه در موارد گوناگوني اتحاديه‌ها پس از دستيابي به هدف تشكيل فلسفه وجودي خود و با تغيير شرايط منطقه‌اي و بين المللي مضمحل شده و يا شكلي تشريفاتي و غير موثر پيدا كرده‌اند اما مي‌توانيم به

تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk