دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد نقش ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر 

تکه ای از متن پایان نامه :


11- تحقیق و فناوری

12- آموزش و تربیت

– دانشکده دفاعی

– آموزشگاه

– سیستم اطلاعات و ارتباطات

– گروه آموزشی

13- کمیته رهبری پروژه

 

3-4- اهداف ناتو در دوران جنگ سرد

ناتو در فضای پر تنش پس از جنگ جهانی دوم که سرشار از رقابت‌های تسلیحاتی و عرض اندام دو ابرقدرت بود توانست به اهداف خود دست یابد.

این اهداف اختصار می‌گردید در دفاع سرزمینی از اروپای غربی و بازدارندگی بلوک شرقی و شوروی.

علاوه بر این هدف اصلی که ناتو به آنها دست پیدا کرد اهداف جانبی مهم دیگری نیز هست که ناتو آنها را دنبال و به دست آورد. مانند این‌ها می‌توان به توجیه حضور آمریکا در اروپا برای افکار عمومی خود اروپاییان و آمریکایی‌ها اشاره کرد.

هدف دیگر ناتو به عنوان یک پیمان دفاعی- امنیتی نه تنها از تجاوز خارجی جلوگیری بلکه برای اعضای خود محدودیتهایی را ایجاد کرد که علی رغم اختلافات اساسی، اعضا بتوانند همدیگر را تحمل کنند. مسأله یونان و ترکیه بارزترین مثال می باشد همچنین ناتو باعث پذیرش نظامی آلمان خلع سلاح شده در اروپا گردید. به طوری که آلمان را به عنوان یک متحد که خط مقدم مطرح کرد و خط سرکشی دوباره آنها که بانی دو جنگ جهانی بودند را از بین برد.

 

3-5- تعهدات اعضا

ناتو تعهداتی نیز چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح برای اعضا ایجاد می‌کند. در زمان جنگ، کمک به کشوری که مورد تجاوز قرار گرفته می باشد چه کمک‌های نظامی و چه کمک‌های دیگر اصل می باشد اما در زمان صلح نیز کشورهای عضو پذیرفته‌اند که از طریق اقدامات فردی و جمعی، به طور مستمر و منظم، تجهیزات و وسایل نظامی خود را بهبود بخشند و متقابلاً به منظورتقویت توانایی نظامی هم پیمانان خود به آنها کمک نمایند. در همین راستا ناتو موظف می باشد به طور منظم همه ساله تجهیزات نظامی و میزان آمادگی 3-7- تولد دوباره ناتو

در تاریخ شاهد آن هستیم که در موارد گوناگونی اتحادیه‌ها پس از دستیابی به هدف تشکیل فلسفه وجودی خود و با تغییر شرایط منطقه‌ای و بین المللی مضمحل شده و یا شکلی تشریفاتی و غیر موثر پیدا کرده‌اند اما می‌توانیم به

تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk