دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته هنر: هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر 

تکه ای از متن پایان نامه :

آلتوسر در دوران زندگی­اش از نوعی افسردگی دو قطبی[1] رنج می­برد. دوره­های افسردگی شدید و پس از آن جنون مقطعی[2]. گرایش تناقض­آمیز او به کاتولیک و کمونیست را فقط در این توجه دوقطبی بودن آستانه­ی شهرت درگذشت، فوکو و دریدا به نیچه و هایدگر پیوستند. و به این ترتیب زندگی او در مقام نویسنده و استاد فلسفه پایان پیدا نمود. این اتفاق شهرت و دیدگاه­های آلتوسر را زیر سوال برد. مجله­ی مطالعه کتاب لندن روی جلد خود با چاپ عکسی از وی، او را جلاد پاریس نامید.بعدها او «آینده مدت­ها خواهد ماند» را به عنوان زندگینامه­ی خود نوشت، برای دفاع و گاهی برای توجیه و گاهی برای اعتراف به گناه خود، نوشت. لوک فرتر معتقد می باشد که بعد از خواندن این اعتراف­نامه می­توان آلتوسر را گناه­کار دانست. آلتوسر 22 اکتبر 1990 به دلیل سکته­ی قلبی در بیمارستان درگذشت. (نک:فرتر، ص11-13 و نک: آلتوسر1387، ص 10-12).  

 

2-1 نگاهی به آثار آلتوسر

به نقل از لوک فرتر[3] آثار آلتوسر را به پنج دوره می­توان تقسیم نمود:

  • 1946-1951: دوره­ای که آلتوسر در جریانی چند­گانه و پیچیده از هگل­گرایی به مارکسیسم، از کاتولیسیسم به کمونیسم در حال گذار می باشد. مهم­ترین اثر این دوران تز دکتری آلتوسر و مجموعه مقاله­هایی می باشد که در شبح هگل(1997) گردآوری شده­اند.

1960-1966: انقلاب مارکسیستی در نظریه. پربارترین و مشهورترین دوران فکری آلتوسر این دوره می باشد، دورانی که آلتوسر در تالیفات بی­وفقه خود اصول بنیادین علم تاریخ مارکس را توضیح می­دهد. شناخته­شده­ترین کارهای

[1]-Bipolar mode disorder

[2]– نوعی افسردگی دو سری که فرد مبتلا به آن به پس از مدتی جنون و افسردگی، به شادی و نیروی بیش از حد برای کار و فعالیت روی می­آورد.

[3]-Luke Ferretter، نویسنده­ی کتاب لویی آلتوسر، که معرفی­نامه­ی مختصری درمورد­ی آثار و اندیشه­های آلتوسر می باشد. لازم به ذکر می باشد که این کتاب، تنها کتاب مجزا درمورد­ی آلتوسر می باشد که ترجمه و چاپ گردیده می باشد.

هنر و زیبایی از نگاه لویی آلتوسر

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk