دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع همجنس گرایی در دین و روانشناسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

معرفی کرده اند.[1] حضرت عیسی بن مریم7 در بین مردم به تبلیغ دین یهود پرداخت و به اصلاح امت بنی اسرائیل اهتمام ورزید اما دیری نگذشت که به خاطر مخالفت و دشمنی با عالمان بنی اسرائیل و حاکمان زمان و عدم برآورده کردن نیازهای عالمان بنی اسرائیل در باب منجی آخرالزمان، توسط دستگاه حکومتی به صلیب کشیده گردید.[2] به طوری که طبق تعالیم اناجیل، حضرت عیسی7 بعد از به صلیب کشیده شدن،[3] روی صلیب مرد و او را دفن کردند. پس از سه روز[4]، از قبر خود برخواست و بعد از چهل روز به آسمان رفت. به طوری که در باور مسیحیان حضرت عیسی بن مریم7 مسح شده برای پیروز کردن ستمدیدگان بر ستمگران کوشش می کرده می باشد. البته نباید فراموش نمود که پیروان ایشان پس از شکست ظاهری ایشان گفته اند که وی آرمانی ملکوتی داشته و کشته شدن او برای کفاره شدن گناهان بشر اتفاق افتاده می باشد. آنان دوست ندارند که وی را فردی انقلابی معرفی کنند.[5]

مسیحیت کتاب مقدس را با در نظر داشتن اعتقاد خویش نسبت به دایره رسالت حضرت عیسی7 به دو بخش تقسیم بندی کرده اند و بر این اعتقاد دارند که خداوند با بشر دو پیمان بسته می باشد: یکی پیمان کهن و به وسیله پیامبران پیش از حضرت مسیح7، که در این پیمان مرتبه ای از نجات از طریق وعده و وعید، قانون و شریعت به دست می آید و دیگر پیمان، پیمان جدید و تازه ای می باشد که خداوند توسط حضرت عیسی7 با بشر بسته می باشد و راه نجات در آن فقط از طریق محبت و ایمان حاصل می گردد. در حقیقت قوانین قبلی یعنی تورات توسط پیمان جدید نسخ شده می باشد. و دایره رسالت حضرت[1] . مرقس 9:1 ؛ یوحنا45:1-46 ؛ یوحنا 1: 42 -41 .

[2] دورانت، ویل، تاریخ تمدن، م‍ت‍رج‍م‌: اس‍م‍اع‍ی‍ل‌ دول‍ت‍ش‍اه‍ی‌، ش‍رک‍ت‌ ان‍ت‍ش‍ارات‌ ع‍ل‍م‍ی‌ و ف‍ره‍ن‍گ‍ی‌‏‫، تهران، 1374ش،ج3، ص26.

[3]. طبق آیات صریح قرآن کریم، حضرت عیسی7 به صلیب کشیده نشده می باشد «وَ قَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسيحَ عيسَى ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللَّهِ وَ ما قَتَلُوهُ وَ ما صَلَبُوهُ وَ لكِنْ شُبِّهَ لَهُمْ وَ إِنَّ الَّذينَ اخْتَلَفُوا فيهِ لَفي‏ شَكٍّ مِنْهُ ما لَهُمْ بِهِ مِنْ عِلْمٍ إِلاَّ اتِّباعَ الظَّنِّ وَ ما قَتَلُوهُ يَقينا؛ و گفتارشان كه: «ما، مسيح عيسى بن مريم، پيامبر خدا را كشتيم!» در حالى كه نه او را كشتند، و نه بر دار آويختند؛ لكن امر بر آنها مشتبه گردید. و كسانى كه در مورد (قتل) او اختلاف كردند، از آن در شك هستند و علم به آن ندارند و تنها از گمان پيروى مى‏كنند؛ و قطعاً او را نكشتند!» النساء/ 157.

و با در نظر داشتن احادیث رسیده در اسلام و تعالیم خود مسیحیت، فرد به صلیب کشیده شده کسی نیست غیر از یکی از حواریون ایشان به نام یهودا اِسخَریوطی که به ازای دریافت پول اندکی، مکان حضرت عیسی7 را به سربازان حکومت روم نشان داد.( اعمال رسولان 1 : 26-15)

[4]. به گفته اناجیل، او پیشگویی کرده بود که سه روز و سه شب در شکم زمین خواهد ماند. ( متی 40:12)

[5]. همان، ص152.

همجنس گرایی در دین و روانشناسی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk