دانلود پایان نامه ارشد نقش ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر 

تکه ای از متن پایان نامه :


تصویر روشن­تری از تأثیر ناتو در منطقه خاورمیانه که به‌ عنوان منبع همیشگی بی­ثباتی، تضادهای منطقه­ای، تروریسم و مطالعه آمده می باشد: تداوم مناقشه اسرائیل و فلسطینی‌ها، تروریسم و خطر سلاح‌های کشتار جمعی مهم‌ترین چالش‌های‌ پیش‌روی اعضای ناتو در خاورمیانه می‌باشد. اعضای اروپایی ناتو و آمریکا در قبال مسأله فلسطینی تفاوت نظر دارند. این اختلاف دیدگاه احتمال حضور قوی‌تر ناتو در حل مناقشه را کم‌رنگ می‌کند. حضور ناتو در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه نمی‌تواند در راستای منافع ملی جمهوری اسلامی باشد. ناتو در آینده حضور عینی و پررنگ‌تری در منطقه خاورمیانه خواهد داشت.

رابرت (1378) مطالعه‌ای را با عنوان «پایایی ناتو پس از 11سپتامبر» انجام دادند. این مطالعه تداوم ناتو را پس از 11سپتامبر و در پی فروپاشی بزرگترین تهدیدهای رویاروی آن مطالعه کرده می باشد. نویسنده در این مطالعه آغاز وضعیت کوتاهی از دوران 11سپتامبر و پس از 11سپتامبر ناتو را تشریح می‌کند. سپس به اظهار تئوری اتحاد می‌پردازد و به دنبال آن از سه دیدگاه مختلف به بحث در ارتباط با اتحاد می‌پردازد.

 

1-5- جنبه جدید و نوآوری در پژوهش

آن چیز که در این پژوهش به عنوان جنبه‌های مجهول مسأله مد نظر می باشد، در حقیقت تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11سپتامبر می­باشد که در حوزه علوم سیاسی، کمتر به آنها اشاره شده می باشد. در این پژوهش با در نظر داشتن اهمیت موضوع مطالعه ناتو در خاورمیانه و جدید بودن پژوهش در این زمینه، محقق قصد داشته به مطالعه جامعی از موضوع تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11سپتامبر بپردازد.

با مطالعه مقالات و کتب در ارتباط با موضوع این پژوهش که « تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11سپتامبر» می باشد، تاکنون پژوهش مشابه و با مضمون یکسان در داخل کشور صورت نگرفته می باشد.

 

1-6- اهداف پژوهش

1-6-1- هدف کلی

مطالعه تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالت متحده در منطقه خاورمیانه پس از 11سپتامبر

1-6-2- اهداف فرعی

مطالعه میزان تناسب تغییرات تأثیر ناتو با اهداف سیاست خارجی ایالات متحده

تأثیر ناتو در پیشبرد راهبردی سیاست‌های ایالات متحده در خاورمیانه پس از 11 سپتامبر93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk