دانلود پایان نامه ارشد رشته الهیات: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

همجنس گرایی زنان گرچه در تورات به صراحت اظهار نشده و اشاره ای بر عدم گرایش زنان به این رفتار جنسی صورت نگرفته، اما تلمود همجنس گرایی مردان را به همجنس گرایی زنان تسری داده می باشد و این گرایش جنسی را برای زنان منع کرده می باشد. به طوری که حاخام ها نفی همجنس بازی زنان را که در یهود به مسولِلت[1] معروف می باشد را از این آیه کتاب مقدس استنباط کرده اند که« مثل مصریان و کنعانیان اقدام نکنید»[2]؛ زیرا که این اقدام در میان مصریان و کنعانیان شایع بوده می باشد:  از همین رو به شوهران هشدار داده می باشد که تا مانع معاشرت همسران خود با زنان همجنس گرای شناخته شده گردند. و همچنین به کاهنان دستور داده می باشد که نباید کاهنان با زنان همجنس باز ازدواج کنند.[3]

معمولاً یهودیان سنت گرا، تمامی قید و بندهای دینی در باب انحرافات جنسی به خصوص همجنس گرایی را از آرمان های خود تلقی می کنند و تا آنجا که در چنین مسائلی امکان دارد به اجرای لفظ به لفظ آن بپردازند. به دلیل اینکه تعارضی که میان لذایذ شهوانی موجود در تبلیغات، سینما، تلوزیون و دین یهود و در قوانین و احکام جزایی و کیفری دین یهود برای انجام دهندگان این گرایش جنسی دو نوع برخورد و دو نوع کیفر تعیین و اظهار شده می باشد:

2.1.4.1. مجازات های بدنی سالب حیات

مجازات های بدنی سالب حیات، مجازات های هستند که تمامیت جسمی مجرم و گنه کاران را مورد تعرض و تهاجم، جهت سلب حیات (اعدام) مورد توجه قرار می دهند. که این سلب حیات (اعدام) در احکام شرعی و حقوق کیفری یهود، به صورت مختلف اجرا می گردد. به طوری که تلمود چهار شیوه را برای اعدام محکومان به مرگ به رسمیت شناخته می باشد که این شیوه ها به ترتیب شدت عبارت اند از: سنگسار، سوزاندن، گردن زدن، خفه کردن. همچنین در بعضی شروح کتاب مقدس ترتیبی دیگر اظهار شده و در آنها سوزاندن مقدم بر سنگسار شده می باشد، اما قول اول را بیشتر مورد توجه قرار داده اند. که در بین آنها سنگسار از همه شدیدتر و خفه کردن از همه خفیف تر می باشد.[4] در بعضی از مجازات ها به شیوه اجرای اعدام اشاره شده می باشد. اما در بعضی دیگر گاهی فقط به ذکر مجازات اعدام بسنده شده می باشد، بی آنکه شیوه ای[1]. Mesolelot

[2]. لاویان 3:18

[3]. Swidler، Arlene، Homosexuality and World Religions، p 119.

[4]. Jacob، Neusner؛ Tamara، Sonn، Companing Religions Through Law: Judaism and Islam، Routledge press، New York، 1997، p 108.

همجنس گرایی در دین و روانشناسی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk