دانلود پایان نامه ارشد رشته الهیات: با موضوع همجنس گرایی در دین و روانشناسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

اصلی آفرینش بشر ها می باشد. و از آنجا که در تمامی ادیان الهی و غیرالهی برای هر گناهی با در نظر داشتن میزان آن گناه، برخورد خاصی در نظر گرفته شده می باشد. تا اولاً قبیح بودن آن گناه در بین عموم مردم اظهار گردد. دوماً مجازات گناه علتی باشد برای انجام ندادن مجدد آن گناه از سوی افراد جامعه. لذا قبل از اظهار نوع برخورد مسیحیت با همجنس گرایی، لازم می باشد به صورت اختصار در باب نوع نگاه مسیحیت به گناه و ارتباط بین جرم و گناه در مسیحیت مطالبی گفته گردد تا کیفیت برخورد مسیحیت در باب همجنس گرایی به صورت روشن نمایان گردد.

به آن را گناه آدم ابوالبشر اظهار می کند و میزان پاک کنندگی غسل تعمید را فقط در محدوده گناه نخستین بشر اظهار کرده و معتقد می باشد که با غسل تعمید، شهوت بشر از بین نرفته و هنوز باقی می ماند و باعث لکه دار شدن دامن انسانهای بعدی می گردد.[۱] در همان زمان[۲] پلاگیوس در جواب آگوستین چنین گفت که نظریه گناه ذاتی بشر، در واقع تقصیر گناهان بشر را بزدلانه برگردن خدا انداختن می باشد.[۳] و بعدها این اعتقاد در شورای ترنت[۴] جزء اعتقادات اصلی مسیحیت، مورد تصویب اسقفان و کاردینال های مسیحی قرار گرفت.[۵]

با در نظر داشتن دیدگاه مسیحیت در باب گناه نخستین بشر و فدا شدن عیسی مسیح۷ برای پاک شدن بشر ها از گناه نخستین و ذاتی خود، ارتباط ی چندانی میان گناه و جرم در مسیحیت وجود ندارد. و بایستی این را هم گفت که معنای فدا شدن مسیح جهت گناهان بشر یه این معنا نیست که بشر جایز به انجام گناه می باشد، بلکه به معنای شفاعت قاطعی می باشد که برای قبول توبه و بخشیده شدن گناه، راهی غیر از آن وجود ندارد.[۶] و اگر درگذشته هم بعضی ابزارهای قدرت مانند کمیته تفتیش عقاید به مجازات گنه کاران و بدعت گذاران می پرداختند، صرفاً جنبه قوانین مدنی و غیر احکام شرعی را داشته و ارتباط کمی با احکام تعبدی مسیحیت داشته می باشد.[۷] زیرا اولاً مسیحیت تجسم یافتن خداوند در عیسی۷ را عهد جدیدی بین خدا و بشریت دانسته که تنها راه[۱]. Lord, Ronald، Catholic Sexual Ethics, A Summary, Explanation, and Defense، Huntington press، USA، ۱۹۸۸، p55.

[۲]. اواخر قرن چهارم و ابتدای قرن پنجم میلادی.

[۳]. دورانت، ویل، تارخ تمدن (عصر ایمان)، ص۸۶٫

[۴] .Ternt

[۵] . Jeremy, Taylor، Unum necessarium، Nabu press، ۲۰۱۰، p265.

[۶]. توفیقی، حسین، آشنایی با ادیان بزرگ، ص۱۹۲٫

[۷]. کرمی، صابر، سیر مجازات در ادیان و تمدنها، نشر بین الملل، تهران، ۱۳۸۸، ص۴۵٫

همجنس گرایی در دین و روانشناسی ۹۳

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk