دانلود پایان نامه ارشد درباره همجنس گرایی در دین و روانشناسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :همجنس گرایی در دین و روانشناسی

تکه ای از متن پایان نامه :

کشته شده می باشد و کتابی داشته اند که سوخته می باشد که کتاب پیامبر آنها بر روی دوازده هزار پوست گاو نوشته شده بود.[1]

کتاب آسمانی زردشتتیان «اوستا» نام دارد که به معنای اساس و بنیاد و متن می باشد. این کتاب به گفته مورخان بیش از اوستای امروزی می باشد که آغاز در سینه ها مردم بود که حدوداً پس از ظهور اسلام به خط اوستایی در زمان ساسانیان نوشته گردید. که اوستاي موجود امروزی مشتمل بر پنج جزء می باشد :                   1- يَسنا، كه در آن سرودها و پرستش ها می باشد و گات ها كه سرودها و مناجات زردشت می باشد.                     2- ويسپِرَد، كه در آن ادعيه و نمازها می باشد. 3- وِنديداد، كه در آن احكام شريعت زرتشت می باشد.              4- يَشتها، كه در آن ستايش وسپاس و پرستش خدا و فرشتگان می باشد. 5- خورده اوستا، كه در آن ادعيه و نمازها می باشد. اساس دیانت زرتشت بر سه محور: اندیشه نیک، گفتار نیک، کردار نیک، قرار دارد و به همان اندازه که تاکید بر راستى و درستى شده می باشد، به دورى از دروغ و ناپاکى نیز توصیه گردیده می باشد. زیرا که دروغ گویان را به عذاب جهنم وعده داده و راستگویان را ثواب بهشت نوید داده می باشد. پس اساس دین زردشت بر راستى و درستى بنا نهاده شده و نقطه ضد آن دروغ و نادرستى می باشد.[2]

2.3.6.1. جایگاه غریزه جنسی و ارضای صحیح آن در دین زردشت

غریزه جنسی در میان آموزه های دین زرتشت مانند سایر ادیان دیگر از اهمیت خاصی برخوردار می باشد به طوری که دین زردشت، ارضای غریزه جنسی و تعدیل آن را در قالب نظام خانواده معرفی کرده و برای ازدواج پیروان خود و تعدیل غرایز جسمانی آنها در قالب خانواده دستورات و احکامی را اظهار کرده می باشد و از آنجا که در ادیان باستانی ایران مانند زردشت، زناشویی به مقصود ازدیاد نفوس و پاکدامنی افراد مطرح می گردد. درمورد ازدواج و نحوه انجام آن در کتب مقدس زردشتیان دستورات و احکام مختلفی اظهار شده می باشد.[3] و ازدواج را با اصطلاحاتی همچون مقدس و مبارک یاد کرده اند. و در بعضی از موارد به اظهار برتری افراد[1]. كلينى، محمد بن يعقوب، الکافی، ج3، ص567، ح4؛ لازم به ذکر می باشد که این حدیث مرسل بوده و از لحاظ اعتبار ضعیف می باشد.

[2]. بى ناس، جان ، تاريخ جامع اديان، حكمت، مترجم: على اصغر، شرکت نشر علمی و فرهنگی، تهران، 1383ش، ص 458.

[3] . اشیدری، جهانگیر، راهنمای آشنایی با دین و آموزشهای زرتشت، فروهر، تهران، 1381ش، ص63.

همجنس گرایی در دین و روانشناسی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: همجنس گرایی در دین و روانشناسی

Author: userk